« Prosinac 2017 »

ŽUPANIJSKO STRUČNO USAVRŠAVANJE
Autor: Koraljka Pahljina Tkalac, 26. 11. 2016.

U utorak 22.11.2016. u našoj školi održano je Županijsko stručno usavršavanje. Učiteljice i učitelji razredne nastave osnovnih škola Belvedere, Čavle, Jelenje–Dražice i Škurinje prisustvovali su i sudjelovali na predavanjima-radionicama o glagoljici i tradicionalnom plesu.

Učiteljica Koraljka Pahljina Tkalac održala je predavanje o glagoljici, njenom razvoju, vrstama, brojevnim vrijednostima kao i o primjeni glagoljice kroz sve nastavne predmete. U praktičnom dijelu radionice riješili smo glagoljičke matematičke rebuse, ispisali imena glagoljicom i pročitali ulomak iz priče.

Učiteljica Martina Mičetić Davidić kroz niz zanimljivih fotografija i priču poučila nas je tradicionalnom plesu i igrama. Radionica je začinjena plesom svih sudionika. Da bi kući otišli veseli i rasplesani, učiteljica nas je poučila dječjim igrama u kolu, Piš – pojki i nezaobilaznoj Potresujki.

Ovom prilikom zahvaljujemo voditeljici ŽSV gospođi Tanji Dukić i svim sudionicima ovog skupa na dolasku i podršci.