« Lipanj 2017 »

SAJAM MOGUĆNOSTI
Autor: Koraljka Pahljina Tkalac, 28. 5. 2017.

U utorak 23. svibnja 2017. godine „Sajam mogućnosti“ po treći puta održan je u školi „Jelenje – Dražice“ gdje su se učenicima predstavile sportske udruge i klubovi, kulturne i plesne skupine, predstavnici policije i DVD Jelenje....Pogledajte i fotografije!

Kulturno – umjetnički, zabavni i sportski program prisutnim je učenicima dviju susjednih osnovnih škola Čavle i "Jelenje - Dražice, učiteljima i roditeljima prezentiran od 13 do 15 sati. Udruge i skupine prikazale su dio svojih aktivnosti i promotivnih materijala čime se sve mladi mogu baviti u slobodno vrijeme. Male plesačice iz Zumba Eli izmamile su osmijeh i pljesak svih prisutnih.

DVD Jelenje i Policija upoznali su nas sa svojim aktivnostima. Mogli smo razgledati vatrogasna vozila, službena policijska vozila, upoznati se s radom dresera psa tragača za eksplozivnim napravama….

Preventivni program „Zajedno više možemo“ provodi se već niz godina u cilju prevencije različitih oblika nepoželjnih ponašanja, zlouporabe droga i ostalih sredstava ovisnosti te vršnjačkog nasilja. Program se provodi kroz nekoliko komponenti: 1. Mogu ako hoću – posjet policijskoj postaji; 2. Prevencija i alternativa – predavanja za djecu i roditelje o štetnosti sredstava ovisnosti; 3. Sajam mogućnosti.