« Prosinac 2017 »

PAULA RUNDIĆ NAGRAĐENA NA ČA-ČITALNICI
Autor: Tomislav Sikavica, 3. 10. 2017.

U subotu, 23. rujna 2017. u Kastvu odražana je druga po redu Ča-čitalnica, natjecanje u interpretivnom čitanju proznih književnih i neknjiževnih tekstova na čakavskom narječju.

Projekt je zaživio 2016.godine povodom obilježavanja 150 godina od osnutka kastavske Čitalnice, prve hrvatske čitaonice u Istri, s ciljem popularizacije čakavštine. Projekt su osmislile tri kastavske učiteljice, Dragica Stanić, Karmen Šimetić i Dubravka Uroda.
Ove godine je naša škola po prvi puta sudjelovala u ovom natjecanju. Našu školi predstavljale su učenice trećeg razreda Nina Maršanić i Sofia Kovačić pod mentorstvom učiteljice Linde Crgol, te učenici produženog boravka: Dominik Lukežić, Emili Bošnjak, Paola Prelčić Juretić i Paula Rundić pod mentorstvom učiteljice Martine Mičetić Davidić. Učenici su čitali ulomke teksta „Ditenstvo“ autora Veljka Franovića. Svi čitači su bili izvrsi. Međutim, između pedesetak natjecatelja naša Paula Rundić osvojila je prvu nagradu stručnog povjeransta u
kategoriji od 1.- 4. razreda pročitavši ulomak teksta „Ditenstvo“ s kojim je publiku upoznala „kako su postoli bili jako vredni i ako si imel jedan par si bil zadovaj i Boga si molil da ti budu dobri i kletu!“
Pohvala svim učenicima na uloženom trudu i želimo da i dalje ponosno čuvaju i njeguju svoje ČA!

Martina Mičetić Davidić,mag.prim.educ.

Priloženi dokumenti: