« Kolovoz 2017 »

Ukupno: 82098

BBC micro:bit - STEM REVOLUCIJA
Autor: Katarina Valjan, 2. 3. 2017.

Udruga IRIM (Institut za razvoj i inovativnost mladih) donirala je OŠ „Jelenje - Dražice“ 20 BBC micro:bit kompleta. Tako se naša škola uključila u projekt STEM revolucija za masovno uvođenje BBC micro:bit tehnologije u hrvatske škole. Početkom veljače prijavili smo se na natječaj za uključenje svih osnovnih i srednjih škola, udruga, knjižnica i drugih ustanova koje rade s djecom.

„BBC micro:bit je zajednički poduhvat tvrtki: BBC, Microsoft, Amazon, Samsung i drugih partnera te je najsuvremenija tehnologija za jednostavnu i atraktivnu poduku u STEM području, ali i drugim područjima kao što su dizajn i umjetnost. Iznimno jednostavan i pristupačan način korištenja i mogućnost bežičnog spajanja, te velik broj senzora omogućuju korištenje na razne načine u školama, uključujući i standardne predmete kurikuluma kao što su kemija, biologija, matematika, glazbeni i likovni odgoj i informatika.“ (tekst preuzet sa http://croatianmakers.hr/hr/stem-revolucija/)

U utorak, 28.2.2017., u CTK u Rijeci održana je inicijalna radionica upoznavanja i korištenja BBC micro:bit opreme za mentore koji će provoditi program i raditi s djecom. Iz naše škole na radionici su bile profesorice Mara Zubac i Katarina Valjan te su sad osposobljene za uključivanje nove opreme u nastavu i rad s djecom.

Detaljnije informacije možete pronaći na http://croatianmakers.hr/hr/stem-revolucija/.