« Svibanj 2020 »

Ovaj mjesec: 1945
Online knjižnični katalog

Velika djela nastala su pomoću genijalnosti, a dovršena su marljivošću.

Terenska nastava Zagreb
Autor: Maja Vižentin, 4. 11. 2019.

Grupa učenika od 6. do 8. razreda je u utorak, 29.10.2019. krenula na terensku nastavu u Zagreb. Najprije su posjetili Policijsku akademiju u Zagrebu u sklopu projekta „Upoznaj hrvatsku policiju“. Dočekala ih je voditeljica Muzeja policije Helena Biočić koja ih je provela kroz Muzej i upoznala s poviješću redarstvenih snaga. Nakon razgleda Muzeja, učenici su prošli i kroz čuvaonicu predmeta gdje se čuvaju razni predmeti među kojima se nalazi i oružje proizvedeno u Hrvatskoj. U sportskoj dvorani učenicima je prikazano koje vježbe moraju zadovoljiti za prijem na Akademiju. Nakon toga, učenicima je prezentiran i rad sa službenim psima. Demonstrirali su vježbe poslušnosti, napad psa i traženje droga. I na kraju, gospodin Zdenko i gospođa Tanja (forenzičari) su održali zanimljivo predavanje te na pristupačan način pokazali osnove daktiloskopije. Učenici su zadovoljno napustili Policijsku akademiju s diplomom „Mali forenzičar“ u rukama.

Nakon Policijske akademije, učenici su nastavili svoju terensku nastavu u autoindustriji Rimac automobili d.o.o. Tamo ih je dočekao gospodin Petar i gospođa Kristina. Učenicima je u holu ispričana priča o tome kako je Mate Rimac započeo s automobilizmom te kako je došlo do tvrtke Rimac automobili. Nakon kratkog uvoda, učenici su obišli proizvodni pogon. Upoznati su s procesom izrade, lakirnicom i materijalima od kojih nastaje jedan od najbržih automobila na svijetu, ali i s proizvodnim pogonom električnih bicikala Greyp.