Godišnji plan i program

« Listopad 2020 »

Mjesec hrvatske knjige
Autor: Maja Vižentin, 16. 10. 2020.

Razlistaj se! moto je pod kojim se ove godine obilježava Mjeseca hrvatske knjige, a u povodu 50. obljetnice obilježavanja Dana planeta Zemlje.

Nacionalna manifestacija, posvećena prije svega knjizi, ali i knjižnicama, već 25 godina održava se od 15. listopada do 15. studenog.

Novonastaloj situaciji prilagođen je i online Nacionalni kviz za poticanje čitanja kojem su se pridružili i učenici naše škole, a koji se do 23. listopada održava pod nazivom „Istraživači planeta Z“. Za razliku od prethodnih godina, djeca za rješavanje kviza ne moraju pročitati tri knjige, već proučiti i istražiti mrežne poveznice koje se kriju u svakom pitanju.

U svjetlu izbjegavanja fake newsa kojima smo obasuti, djeci su ponuđeni provjereni, kvalitetni izvori informacija na internetu: mrežne stranice nacionalnih parkova i parkova prirode, online enciklopedije, mrežne stranice muzeja, instituta. Do sada je kviz riješilo preko tisuću tristo djece diljem Hrvatske, a najbolje prste očekuju vrijedne nagrade.

U obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige uključili smo se izložbom likovnih radova koje su izradili  učenici 1.a, 1. c, 2.a, 2. b te 4. a i b razreda sa svojim učiteljicama te učenici predmetne nastave pod vodstvom prof. likovne kulture. Izložbu koordinirala i objedinila školska knjižničarka.

Mjesec hrvatske knjige obilježit će se i raznim aktivnostima kroz redovitu nastavu.

Slike pogledajte u FOTOGALERIJI.

Školska knjižničarka