Godišnji plan i program

« Svibanj 2022 »

Dan sigurnijeg interneta - 8. veljače 2022.
Autor: Maja Vižentin, 2. 2. 2022.

Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji Internet.“

Fokus sigurnosti na internetu se tijekom godina s kreiranja „sigurnijeg“ interneta prebacio na kreiranje „boljeg“ interneta. Bez obzira jesmo li djeca i mladi, roditelji i skrbnici, učitelji i socijalni radnici, ili čak i predstavnici industrije, zakonodavci i političari, svi imamo veliku ulogu. Upravo radi toga, u duhu slogana, trebamo se ujediniti kako bi Internet učinili boljim mjestom za sve nas.

Dan sigurnijeg interneta obilježit ćemo različitim preventivnim aktivnostima i u našoj školi na nastavi Informatike i satovima razrednika.

Pozivamo i roditelje da se pridruže obilježavanju ovog dana kako bismo zajedno podigli kompetencije za primjereno, odgovorno, svrhovito i sigurno korištenje interneta i svih digitalnih tehnologija.

Aktivnosti i materijali za djecu i roditelje: