« Veljača 2020 »

Velika djela nastala su pomoću genijalnosti, a dovršena su marljivošću.

KNJIŽEVNI SUSRET S JADRANKOM BITENCOM
Autor: Helena Barić Karajković, 3. 11. 2017.

U ponedjeljak, 30. listopada, u Osnovnoj školi „Jelenje-Dražice“ održan je susret sa svestranim i zanimljivim književnikom bogata životna i profesionalna iskustva, gospodinom Jadrankom Bitencom.

Gost je učenicima putem sličica iz privatnog i profesionalnog života prezentirao i približio likove iz svojih književnih djela za djecu, otkrivši nam ponešto i o svome nesretnome djetinjstvu te kako, unatoč odrastanju u nesređenoj i nesretnoj obitelji, postati sretan, odgovoran i produktivan odrastao čovjek kojem su ljubav, djeca, posao, sport, znanje i putovanja najvažnije stvari u životu.

Poseban osvrt autor nam je dao na roman Twist na bazenu koji se nalazi na popisu lektire za 6. razred, a kojega možete posuditi u našoj školskoj knjižnici.

U književnom susretu aktivno su sudjelovale i članice novinarske grupe  koje su gostu postavljale zanimljiva pitanja. Odgovore i savjete za učenike potražite u našem školskom listu!

Helena Barić Karajković, prof. i dipl. knjižničar