« Studeni 2018 »

Lutkarska kolaž predstava Jadranke Čunčić Bandov u našoj školi
Autor: Helena Barić Karajković, 27. 4. 2018.

Tjedan ispunjen važnim datumima kojima se obilježava i podsjeća na važnost knjige, čitanja, autorskih prava i intelektualnog vlasništva, zaokružili smo gostovanjem književnice Jadranke Čunčić Bandov koja je za učenike nižih razreda u Jelenju, zajedno sa svojim lutkama i maskama, odigrala lutkarsku kolaž predstavu na opće zadovoljstvo svih prisutnih.

Dugi niz godina djelovala je u sklopu kazališta Kvak, a već nekoliko godina djeluje kao samostalna umjetnica. Igrokazi su joj objavljeni u brojnim čitankama i časopisima za djecu, zbornicima te u Antologiji hrvatskog dječjeg igrokaza. Knjiga Igre sa zmajevima uvrštena je u  lektiru za prvi razred osnovne škole, a do sada je objavila sljedeće zbirke i slikovnice lutkarskih igrokaza i pjesama: Razgovori u travi, Od cvijeta do tikve od tikve do lutke, Od jarca do komarca, Igre sa zmajevima, Šale, trice, zvrndalice, Puž na raskrižju i strip album Boduljko i Žbunika.

Zadovoljna i nasmijana lica učenika, koji u ovoj predstavi zajedno s autoricom sudjeluju pjevajući, razgovarajući, čitajući i glumeći, te znatiželjna pitanja i veliki pljesak na kraju predstave, potvrda su važnosti susreta sa živućim književnicima kao jednog od  djelotvornijih načina poticanja čitalačkih navika te razvijanja ljubavi za hrvatski jezik i književnost.

Školska knjižničarka