« Veljača 2020 »

Velika djela nastala su pomoću genijalnosti, a dovršena su marljivošću.

Terenska nastava iz Engleskog jezika u Zagrebu
Autor: Tomislav Sikavica, 21. 3. 2018.

Učenici  7. i 8. razreda naše škole imali su terensku nastavu u Zagrebu  14. ožujka 2018. Posjetili su Hrvatsko – američko društvo gdje ih je dočekao ljubazan, ali ozbiljan voditelj, svi naglašavaju s izuzetno vojničkim pristupom, te predstavio našim učenicima zanimljivosti o Sjedinjenim Američkim Državama. Naše učenike je zainteresiralo  predavanje o američkim školama pa su svi upamtili da njihovi američki vršnjaci imaju najviše osam predmeta u jednoj školskoj godini, da se varanja na testovima najstrože kažnjavaju suspenzijama, a u težim slučajevima čak i isključivanjima iz škola. U sklopu posjeta učenici su odigrali i zanimljiv kviz u kojem su pokazali svoje poznavanje SAD-a.

Nakon toga su  otišli posjetiti Meštrovićev paviljon u kojem je postavljena multimedijalna izložba inspirirana velikanom koji je promijenio svijet – Nikolom Teslom. Izložba nosi naslov „Mind from the future“  u što su se uvjerili i naši učenici. Upoznali su se s mnogim pojedinostima iz života svjetskog izumitelja, vidjeli neke njegove izume, isprobali kako je funkcionirao njegov telefon koji je umjesto komunikacije na daljinu služio slušanju opere. Izložba je bila dojmljiva i svi su bili jako ponosni što je  izumitelj Nikola Tesla iz naših krajeva.

Nakon obaveznog programa učenici su mogli prošetati središtem Zagreba, posjetili su znamenita Kamenita vrata i stari dio grada.

Nakon sadržajnog izleta na putu kući zastali su na odmorištu Vukova Gorica gdje su osim sendvičima, radost izleta okrunili uživanjem u snijegu i grudanju.

( Novinarska grupa, Nika)