« Kolovoz 2017 »

Ukupno: 81990

HUMANITARNA AKCIJA - SVE ZA NAŠU DJECU
Autor: Koraljka Pahljina Tkalac, 2. 5. 2017.

Učenici  OŠ „Jelenje-Dražice“ sudjeluju  u humanitarnoj akciji „Sve za našu djecu“ koju organizira Udruga „Riječko srce“ u suradnji s Kanalom Ri. Svrha akcije je prikupljanje sredstava za uređenje prostora i opremanje čekaonice Dnevne bolnice Odjela za hematologiju i onkologiju Dječje bolnice Kantrida. Finale akcije je 4. 5. 2017. na Trgu Riječke rezolucije (iza Radio Rijeke i ispred Kanala Ri) na kojem će se održati veliki humanitarni koncert s poznatim imenima hrvatske estrade.

Amalija Juretić, mag.prim.educ.

Istog dana, na Korzu, održat će se Gastro dan u sklopu kojega će biti i štandovi s rukotvorinama, suvenirima, majicama i šalicama s logom akcije “Sve za našu djecu”. Sva sakupljena sredstva bit će donirana u korist akcije.

Učenici OŠ „Jelenje-Dražice“ na svojemu će štandu imati proizvode od keramike, ukrasne stolice s motivima grada Rijeke i vrećice lavande. Tijekom dana, od 11,00 do 13,00 sati, učenici, polaznici  Grupe ritmike i folklora nastupit će s prigodnim programom koji uključuje zavičajne pjesme, ples i dječje igre Grobnika.

U sklopu akcije prodavat će se i „lepeza“ u čijoj su podlozi likovni radovi učenika OŠ „Jelenje-Dražice“. Svjetionik je rad učenika Matea Vidasa, a Gradski toranj je rad učenice Martine Maršanić (mentor, Amalija Juretić).

U akciji sudjeluju učiteljice: Amalija Juretić, članica Udruge „Riječko srce“, Marijana Senkić, voditeljica Likovne grupe i Martina Mičetić-Davidić, voditeljica Grupe ritmike i folklora.

Zahvaljujemo v.d. ravnateljici Dejani Paškvan-Žeželj na podršci.

Pozivamo Vas da popratite navedene akcije. Svoj doprinos možete dati i pozivom na humanitarni telefon 060 9009.

Priloženi dokumenti:
humanitarna_lepeza.pdf (2.87 MB)